Zagļus interesē jauni korejiešu krosoveri un vidēja vecuma prestižu Eiropas zīmolu auto

Garnadži iecienījuši Dienvidkorejas zīmolu Hyundai un Kia krosoverus, un jo īpaši tos interesē līdz trīs gadiem vecas automašīnas


Ja vairākas desmitgades par papildu aizsardzību pret automašīnu zagļiem bija jādomā BMW, Audi un Mercedes-Benz īpašniekiem, tad tagad iezīmējas jauna tendence. Garnadži iecienījuši Dienvidkorejas zīmolu Hyundai un Kia krosoverus, un jo īpaši tos interesē līdz trīs gadiem vecas automašīnas, novērojusi apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (BTA).

 

Pēdējos trīs gados BTA visvairāk atlīdzības pieteikumu no KASKO polises klientiem saņēmusi par Hyundai markas automašīnu nozagšanu. Zagļu iecienītākie auto ir vieglā pasažieru un apvidus auto jeb tā dēvētie krosoveri – Santa Fe, Tucson un Kona, un tos īpaši interesē pēc iespējas jaunāki auto. Gandrīz visi nozagtie Hyundai nav vecāki par trīs gadiem. Īpaši aktīvi noziedznieki dienvidkorejiešu auto «medīja» 2022. gadā, kad tie naktīs tika aizdzīti no pagalmiem un stāvvietām ielu malā par spīti drošības sistēmām un mobilajās lietotnēs redzamajai informācijai par auto iedarbināšanu. Pērn noziedzīgajā pasaulē pieprasījums pēc šādiem auto saruka, tomēr tālajos austrumos ražotu spēkratu saimniekiem joprojām ir pamats uztraukumam.

 

4-10 gadu veco auto grupā BTA klientiem visbiežāk nozagti MercedesBenz markas auto, pat mikroautobusi Sprinter.

 

«Modrību nevajadzētu zaudēt arī BMW, Volvo un VW automašīnu īpašniekiem. Lai gan paši šo zīmolu transporta līdzekļi tiek nozagti retāk nekā iepriekšējās desmitgadēs, tie joprojām bieži tiek apzagti. Jo īpaši augsts risks no rīta ieraudzīt automašīnu bez lukturiem, spoguļiem, stūres vai kādas citas detaļas ir 5 līdz 15 gadus vecu modeļu īpašniekiem,» brīdina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

 

Vēl viena zīmīga tendence, kas īpaši pieņēmās spēkā 2022. gadā, ir automašīnu atslēgu zādzība. Šādi gadījumi konstatēti pat divreiz biežāk nekā pašu transporta līdzekļu aizdzīšana. Atslēgtas lielākoties tiek zagtas jauniem spēkratiem. Divās trešdaļās no visiem gadījumiem bez atslēgas palikušas līdz 7 gadiem vecas automašīnas. Visbiežāk tās pārstāv Toyota, VW, Volvo, Audi un Mercedes Benz markas.

 

Raksts tapis sadarbībā ar apdrošināšanas kompāniju BTA

 

Avots

RED insurance brokers

RED – ne tikai spilgts, bet arī profesionāls un Tev draudzīgs tonis