Aptauja: Latvijā ir daudz automašīnu, bet ar tām brauc maz

Latvijā ir ļoti daudz automašīnu – pat 84 procentiem iedzīvotāju ir savs personīgais transportlīdzeklis, daudziem pat vairāki.


Latvijā ir ļoti daudz automašīnu – pat 84 procentiem iedzīvotāju ir savs personīgais transportlīdzeklis, daudziem pat vairāki. Lai arī 49% respondentu ir norādījuši, ka ar automašīnu pārvietojas katru dienu, tomēr vidējais nobraukums ir no 10 001 līdz 20 000 kilometru gadā, liecina If Apdrošināšanas veiktā aptauja.

Vislielākais automašīnu skaits ir reģionos, kur tikai desmit procentiem ģimeņu nav sava auto. Mazpilsētās bez automašīnas var iztikt 12% iedzīvotāju, lielākajās pilsētās 14% un Rīgā 21%.

Kā norāda Roberts Skrupskis, If Apdrošināšanas KASKO produkta vadītājs, aptauja atklāja, ka cilvēka dzīvesvietai ir vislielākā loma automašīnas īpašumā un lietošanā: “Skaidrs, ka ārpus pilsētām dzīvojošajiem auto ir visvairāk nepieciešams. Lielākās pilsētās vieglāk iztikt bez auto. Tāpat gada laikā ar automašīnu nobrauktie attālumi lielā mērā ir atkarīgi no dzīvesvietas. Ja pilsētās ir 31% cilvēku, kas ar savu transportlīdzekli gadā nobrauc mazāk nekā 10 000 kilometru, tad ārpus pilsētu robežām tādu ir tikai teju 20%. Iedzīvotāji, kas dzīvo ārpus lielajām pilsētām, parasti mēro 20–30 tūkstošus kilometru gadā.”

 

Baltijā situācija atšķiras

Salīdzinot Latvijas rādītājus ar pārējo Baltijas valstu datiem, aptauja atklāja, ka, lai arī Latvijai, Lietuvai un Igaunijai teritoriālās platības atšķiras, tomēr Baltijas iedzīvotāji gada laikā vidēji nobrauc vienādu kilometru skaitu – no 10 līdz 20 tūkstošiem. Visvairāk automašīnu ir Lietuvā, kur 90% iedzīvotāju pieder vismaz pa vienam auto (Igaunijā 86% un Latvijā 84%). Taču Igaunijā ir krietni jaunāks autoparks – 40% iedzīvotāju auto ir līdz sešiem gadiem vecs, Latvijā šis rādītājs ir 21%, bet Lietuvā 18%. Gan Latvijā, gan Lietuvā lielākā daļa automašīnu (Lietuvā 61% un Latvijā 59%) ir vismaz desmit gadus vecas.

 

Aptaujas dati rāda:

24% Latvijas iedzīvotāju gadā nobrauc līdz 10 tūkstošiem kilometru, lielākā daļa (36%) nobrauc līdz 20 tūkstošiem kilometru. 15% respondentu mēro no 20 līdz 30 tūkstošiem kilometru, 7% brauc no 30 līdz 40 tūkstošiem kilometru, tikai 3% pieveic no 40 līdz 50 tūkstošus garu distanci, savukārt 50 vai vairāk tūkstošus kilometru gadā nobrauc 4% Latvijas iedzīvotāju. Aptaujā 11% respondentu atbildēja, ka nezina, cik kilometru gadā nobrauc.

 

Avots

RED insurance brokers

RED – ne tikai spilgts, bet arī profesionāls un Tev draudzīgs tonis