Privātpersonām

OCTA

Saņemt piedāvājumu
Brauc bez raizēm! Izdevīgi piedāvājumi OCTA polisei tikai dažās minūtēs!

Kas ir OCTA?

OCTA jeb transportlīdzekļu civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana ir Tavs drošības spilvens, lai savās ikdienas gaitās ar auto vari doties bez raizēm. Ja tomēr izraisīsi ceļu satiksmes negadījumu, OCTA cietušajiem segs avārijā nodarītos zaudējumus. 

OCTA ir obligāts priekšnoteikums, lai piedalītos ceļu satiksmē. Ja brauksi bez derīgas OCTA polises, vari saņemt sodu un, izraisot ceļu satiksmes negadījumu, visus zaudējumus cietušajiem būs jāsedz pašam.

Ko sedz OCTA?

OCTA atlīdzina gan materiālos zaudējumus, gan morālo kaitējumu, piemēram

  • izdevumus, kas saistīti ar auto remontu vai bojāeju;
  • izdevumus par ceļu, ēku vai vides bojājumiem;
  • izdevumus par cietušās personas ārstēšanos;
  • kompensāciju par personas darbnespēju vai nāvi u.c.

OCTA atlīdzība

OCTA atlīdzību vari saņemt, ja ceļu satiksmes negadījumā, tiec atzīts par cietušo un ir nodarīti zaudējumi Tavai veselībai vai mantai. Šādā gadījumā jāvēršas pie vainīgās personas apdrošinātāja par zaudējumu atlīdzību. 

Noderīgi zināt!

  • Latvijā iegādāta OCTA polise ir derīga arī Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, Šveicē, Serbijā un Andorā. Ja ar auto dodies ārpus Latvijas, jāpārliecinās, vai OCTA ir spēkā arī valstīs, kuru robežas šķērsosi. Iespējams būs nepieciešams iegādāties vietējo apdrošināšanu vai Starptautisko apdrošināšanas līgumu jeb Zaļo karti.
  • OCTA cenu ietekmē braukšanas pieredze un novērtējums – jo ilgāk un kārtīgāki brauksi, nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, jo lētāk maksāsi. Ja dzīvesvieta deklarēta pilsētā, kur ceļu satiksmes negadījumu risks ir augstāks, būs jāmaksā dārgāk nekā lauku reģionu iedzīvotājiem. Iegādājoties polisi ilgākam laikam - tās cena būs izdevīgāka.
  • Piedaloties ceļu satiksmē, OCTA polisei nav obligāti jābūt līdzi, bet tā noderēs, ja iekļūsi ceļu satiksmes negadījumā, tāpēc labi, ja tā pieejama, piemēram, viedtālrunī. Ja dodies uz ārzemēm, noteikti ņem līdzi izdrukātu OCTA polisi!
  • Ja pārdod auto ar derīgu OCTA polisi, vari saņemt atpakaļ naudu par neizmantoto OCTA perioda laiku, bet jaunajam īpašniekam jāiegādājas jauna polise.
  • Ja esi atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījumā, OCTA polise neatlīdzinās Tev vai Tavai mantai nodarītos zaudējumus, tam nepieciešama KASKO apdrošināšana.
  • Lai pēc satiksmes negadījuma saņemtu apdrošināšanas atlīdzību, ir svarīgi fiksēt notikušā apstākļus, sastādot saskaņoto paziņojumu vai izsaucot Valsts policiju. Pēc tam jāievēro termiņi, kādos par notikušo gan vainīgajam, gan cietušajam jāziņo apdrošinātājam, piemēram, vainīgajai pusei savs saskaņotā paziņojuma eksemplārs jāiesniedz savam apdrošinātājam 10 dienu laikā. 

OCTA

Piesakies tūlīt un saņem piedāvājumu pāris minūšu laikā